Ekologia

„Mamy tylko jedną Ziemię,a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”. F. Plit

Przedszkole  propaguje treści , uświadamia, kształtuje postawy i zachęca do działań sprzyjających ochronie środowiska. Segregujemy śmieci, oszczędzamy energię i wodę, sadzimy rośliny, drzewa. Wiemy, że jesteśmy małą cząstką na Ziemi, która ma ogromny wpływ na jej stan.  Systematycznie bierzemy udział   w światowych i lokalnych akcjach na rzecz ochrony środowiska: Sprzątanie Świata, Święto Drzewa, Dzień Ziemi, Dzień bez samochodu. Cieszymy się, że nasze działania są doceniane, ich efektem jest Zielona Flaga przyznawana przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska – Eco-Schools. Certyfikat Zielonej Flagi przyznawany jest na okres jednego roku lub trzech lat. Nasze Zielone Flagi:

• 2015 r. Certyfikat Zielonej Flagi na 1 rok.
  • 2016 r. Certyfikat Zielonej  Flagi n 1 rok.
  • 2017 r. Certyfikat Zielonej Flagi na 3 lata.

Obecnie przedszkole aplikuje o kolejny Certyfikat Zielonej Flagi.

Tematy przewodnie wokół których będziemy działać: Bioróżnorodność i natura, Odpady.