Pożeracze Smutków na aukcjach dla WOŚP

Pożeracze Smutków na aukcjach dla WOŚP

Trwa czwarta edycja inicjatywy „Nauczyciele Szyją dla WOŚP”. Aby wesprzeć 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nauczycielki i nauczyciele z całej Polski uszyli ogromne, kolorowe pluszaki, tzw. „Pożeracze Smutków”, a następnie wystawili je na charytatywnych aukcjach Allegro.

Dwie Panie nauczycielki z Przedszkola nr 4 „Słoneczko” z Oddziałami Integracyjnymi z Inowrocławia: Małgorzata Kucharska i Katarzyna Nowak biorą udział w tej akcji.

Pani Małgorzata uszyła dwa Pożeracze Smutków. Są to:

  • Pożeracz Smutków Gigant OdWAŻKA, która zachęca, by odważyć się na więcej z ważką OdWAŻKĄ! Na jej SKRZYDŁACH można polecieć naprawdę daleko. Daleko od SMUTKÓW i ZMARTWIEŃ. Wystarczy trochę chęci i odrobina… odwagi.
  • Pożeracz Smutków Gigant Żyrafa DobroSzyjka, która jest DOBREM dla Ciebie USZYTYM. DOBRO, MIŁOŚĆ i SZCZEROŚĆ wypełnia całe Jej SERCE. SZYJĘ ma tak, DŁUGĄ, by w każdej sytuacji pokazać Ci ŚWIAT z innej PERSPEKTYWY. USZY ma gotowe do SŁUCHANIA. Pomoże Ci usłyszeć i Twoje PRAGNIENIA i POTRZEBY. Zawsze będzie patrzeć na Ciebie wielkimi OCZAMI pełnymi EMPATII. Żyrafim JĘZYKIEM POROZUMIE SIĘ z każdym i to BEZ PRZEMOCY.

Pani Katarzyna uszyła:

  • Pożeracza Smutków Giganta Kalmara Karola, który OTULA CZUŁOŚCIĄ, a dzięki swym SILNYM MACKOM wyciąga nawet z NAJCZARNIEJSZYCH GŁĘBIN. Karol do najbliższego OCEANU Karol ma ok 8704km ale nie mamy pewności, że mieszkają w nim kalmary. Dlatego Karol szuka DOMU gdzieś bliżej.

Czy pragniesz przytulić ŻYRAFĘ dla której nie ma rzeczy NIEMOŻLIWYCH. LISTEK wysoko na DRZEWIE? WODA nisko na ZIEMI? SMUTEK do POŻARCIA? Z wszystkim Sobie PORADZI. A tym samym Tobie POMOŻE.

Znajdziesz ją tu:

https://allegro.pl/oferta/pozeracz-smutkow-gigant-zyrafa-dobroszyjka-szyjemy-dobro-15106840008

A może znajdziesz w swoim domu i życiu miejsce dla WAŻKI OdWAŻKI? Może potrzeba Ci w życiu ODWAGI?

Czeka na Ciebie tu:

https://allegro.pl/oferta/pozeracz-smutkow-gigant-odwazka-szyjemy-dobro-15099294972

Kochasz morskie cudowne STWORZENIA jak KALMAR KAROL?

Spotkasz go tu:

https://allegro.pl/oferta/kalmar-karol-pozeracz-smutkow-gigant-15109742918

W zeszłym roku udało nam się zebrać ponad 26 000 zł!

Wszystko wskazuje na to, że na 32. Finał WOŚP ten rekord zostanie pobity. Już teraz kwota pięciu pierwszych najchętniej licytowanych maskotek wynosi ponad 4 000 zł! Biorąc pod uwagę liczbę Pożeraczy (ponad 140) oraz czas pozostały do końca akcji, można spodziewać się rekordowego wyniku.

Licytacje Pożeraczy Smutków znajdują się tutaj: bit.ly/szyjemy-dobro-aukcje-2024

Dlaczego akurat „Pożeracze Smutków”?

Inicjatorka akcji, Marta Florkiewicz-Borkowska – nauczycielka, arteterapeutka, edukatorka – pomysł wspólnego szycia wdrożyła w swojej szkole już ponad 10 lat temu: Odkrycie magii „szycioterapii” odmieniło moje życie. Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po igłę i nitkę, nie spodziewałam się, że te dwa proste narzędzia mogą zdziałać tyle dobrego. Szycie w większej grupie doskonale buduje relacje i ułatwia rozmowy o trudnych sprawach. Z kolei szyjąc samodzielnie, skupiamy się na sobie, wyciszamy, relaksujemy. Igła z nitką pomagają radzić sobie ze zmartwieniami. Dlatego powstałe w czasie szycia przyjacielskie stwory nazywamy „Pożeraczami Smutków”. „Szycioterapia” wkrótce zyskała miano „Szycia Dobra” i w ciągu kilku lat podbiła cały kraj. Kolejne edycje inicjatywy są zorganizowane z myślą
o konkretnych potrzebujących. Pożeracze Smutków szyto już m.in. po to, aby wesprzeć dzieci uchodźcze z Ukrainy, psychiatrię dziecięcą, domy dziecka. W działaniach wzięło już udział (przynajmniej raz) kilkaset szkół i tysiące osób tworzących szkolne społeczności: dzieci, młodzież, nauczyciele i nauczycielki. Kolejnym edycjom akcji już od kilku lat partneruje Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Warszawskie szycie i wizyta w studio WOŚP

Grupa najbardziej zaangażowanych w szycie nauczycielek, Ambasadorki projektu zostały już po raz drugi zaproszone przez Cyfrowy Dialog do wspólnego celebrowania Finału WOŚP na żywo.

Szyjące z całej Polski pod wodzą Marty Florkiewicz-Borkowskiej spotkały się na stacjonarne szycie Pożeraczy Smutków w warszawskiej szkole DobraTU prowadzonej przez Stowarzyszenie. Inowrocław reprezentowała Pani Małgorzata Kucharska.

W niedzielę część nauczycielek udała się do studio WOŚP z kilkoma gotowymi Pożeraczami Smutków, aby rozpromować maskotki i zachęcić do ich licytowania.

Oficjalna strona akcji Szyjemy Dobro: www.cyfrowydialog.pl/szyjemy-dobro

Zachęcamy do LICYTACJI POŻERACZY 

Zachęcamy do UDOSTĘPNIANIA WIADOMOŚCI o NICH 

Z całego serca DZIĘKUJEMY

Skip to content