Zwyczaje i Tradycje

Przedszkole kultywuje zwyczaje i tradycje, które wywodzą się z rodzinnej kultury i pielęgnowane są przy współudziale dzieci, nauczycieli, rodziców, a nawet członków ich    najbliższych rodzin. Stają się wspaniałą okazją do stworzenia niepowtarzalnego klimatu placówki. Na szczególne wyróżnienie zasługują:

Minispartakiada dla dzieci niepełnosprawnych „Ja też potrafię”

Pierwsza Minispartakiada odbyła się 13 kwietnia 2002r. Sprawiła ona dzieciom wiele radości i została na stałe wpisana w kalendarz imprez naszego miasta . Jej pomysłodawczynią była p. Danuta Zawada – rehabilitant ruchowy naszego przedszkola i poprzednia  p. dyrektor – Danuta Sobierajska. Impreza odbywa się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Inowrocławiu.

Urodziny przedszkolaka

Obchodzone są cyklicznie 4 razy w roku szkolnym . Na tę okoliczność przedszkolaki pod kierunkiem swoich pań przygotowują przedstawienia teatralne, panie kucharki pieką tort, a przy współudziale rodziców organizowane są upominki dla jubilatów.

Kultywujemy też obchody takich uroczystości jak: Mikołajki, Wigilia, Biesiada z Babcią i Dziadkiem, Poranek Wielkanocny, Biesiada z Mamą i Tatą, Dzień Dziecka oraz Uroczyste Pożegnanie przedszkola przez starszaków.

Skip to content