Udział i wygrana naszych przedszkolaków ze „Słoneczka” w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Zwiesnom godomy po kujowsku”

30 marca w Przedszkolu  „Kujawiaczek” w Złotnikach Kujawskich przedszkolaki ze  „Słoneczka” wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w gwarze kujawskiej pt. „Zwiesnom godomy po kujowsku”. Tegoroczna edycja konkursu w gwarze kujawskiej poświęcona była  twórczości Aleksandra Fredry. Honorowy patronat nad imprezą objęli: przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik, starosta Wiesława Pawłowska i wójt gminy Złotniki Kujawskie Witold Cybulski. W konkursie łącznie wzięło udział 27 uczestników. Nasze „Słoneczko” reprezentowały  trzy osoby i wszystkie uzyskały wysokie noty! W kategorii dzieci 5 letnich II miejsce zajął Tymoteusz Drzewoszewski z grupy „Papużki”, który zaprezentował „Bajeczkę o osiołku”, natomiast w kategorii dzieci 6 letnich I miejsce zajął Kacper Ciesielski z grupy „Wilczki”, a III miejsce Łucja Kaczmarek z grupy „Delfinki” oboje recytowali wiersz pt. „Paweł i Gaweł”. Ich prezentacje oklaskiwali rodzice, dziadkowie i zaproszeni oficjalni goście.

Skip to content